wtorek, 5 marca 2013

Bajecznik i zakładka - to dla dzieci wielka gratka :))

Hej.
Na dziś mam komplecik - jaki podarowaliśmy dzieciakom z pierwszym dniem ferii :)
Zrobiliśmy im z mężem niespodziankę. Tata nagrał dzieciakom kilka płyt z bajkami, a ja dorobiłam do tego kolorową oprawę, czyli BAJECZNIK.
Bajecznik opatrzony specjalną dedykacją :D
 


Moim zdaniem, a zwłaszcza zdaniem moich dzieci - wyszło fajnie :D
Ale żeby nie miały zbyt lekko, żeby ferie nie należały tylko do telewizora, dostały też zakładkę do książki. Lenka i Miko uwielbiają czytać, choć sami jeszcze nie potrafią, więc oczywiście miały radochę. A ta zakładka miała nas, rodziców, mobilizować do częstszego czytania dzieciom. Jest bardzo prosta w ozdobach, a cały jej urok w tych nabazgranych napisach :)))Ciekawa jestem, czy ten mój pomysł się Wam spodoba. Zachęcam Was do robienia dzieciom takich własnoręcznych niespodzianek. Uczą się od nas wtedy bezinteresowności, szczerości, robienia niespodzianek bliskim bez wydawania majątku i - bez okazji. Z czasem same zaczynają iść w tym kierunku. Zamykają się w pokoju, piszczą podekscytowane, że nie mogę jeszcze wejść, a potem przynoszą dumne swoje zakładki dla mamy, albo urocze laurki :D
Komplecik wykonałam w ramach inspiracji dla Decokreacji, dlatego zapraszam na blog sklepowy po listę użytych materiałów.

Przesyłam pozytywne fluidy, bez żadnych pyłków :))))

5 komentarzy:

 1. Pomysł rewelacja! I doskonale pokazuje, że wcale nie trzeba nie wiadomo jak się wykosztować, żeby dziecku zrobić niespodziankę. Ale i też radości z takich zwykłych rzeczy /a w zasadzie niezwykłych/ trzeba uczyć dzieci właśnie od małego, bo rozpuszczony maluch wychowany na firmowych gadżetach nie doceni takiej niespodzianki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo sympatyczne:)Prezenty, w ktróe wkładamy własną pracę i serce zawsze są najmilsze.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Strasznie to jest fajne, że Ci się chce robić coś dla dzieci, tylko po to żeby je ucieszyć. Przyznam, że czasem o tym zapominam. Zmotywowałaś mnie do zabawy z chłopcami! Zrobimy zakładki. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Sympatyczny pomysł i wykonanie!

  OdpowiedzUsuń